Навіщо потрібна дипломатія

Загроза війни існує тому, що питання не вирішуються дипломатичним шляхом. Інша справа, чи здатна українська дипломатія бути настільки ефективною, щоб запобігти війні з Росією?

Здається, в сьогоднішній публічній політиці так питання не ставиться. Від дипломатів чуємо тільки позіхання про те, що переговори з Росією дорівнюють здачі національних інтересів, що відомо, що Росія хоче від України (здійснення Мінських домовленостей тощо), і тому подібне.

Тим не менше, загроза військового конфлікту зовсім на порожньому місці не виникає. Вона виникає там, де дипломатія не спромоглася. Загроза військового конфлікту з Росією для України означає неспроможність української дипломатії.

Мабуть, сучасні українські дипломати взагалі не уявляють собі, як розмовляти з Росією, як проводити якісь спільні зустрічі на вищому рівні. Адже будь-яка така зустріч ставить на них клеймо зрадників національних інтересів. Між тим, зустріч – це просто інструмент. Набагато дієвіший і ефективніший, ніж бойові дії. Розмовляти в умовах, коли Путін не бажає визнавати суб’єктність України – дуже складно, але дипломатія на те і дипломатія, щоб винайти можливості і контексти.

projournalism.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.