Вакцина від COVID-19 летить у Київ із запізненням на тиждень від анонсованого строку

На ТБ-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» 12 лютого понад годину розмовляли про вакцинацію від COVID-19, яка незабаром має відбутися в усій країні. Представники влади та безпосередньо президента Зеленського запевняли, що вакцинація розпочнеться от-от, 15 лютого. На спроби опонентів сказати, що вакцину не те що не завезли в країну, але й навіть і не купили, представники президента та посадовці міністерств відповідали, що 15-го завезуть, і з вакцинацією все буде ОК. І що? На календарі 23-тє, і наразі ясно, що вакцину для вакцинації в національних масштабах минулого тижня так і не завезли.

На думку Представника Офісу Президента Кирила Тимошенка, у минулі місяці місцеві очільники не до кінця усвідомлювали свою відповідальність за успішну вакцинацію українців. Проте Тимошенко відмітив, що сьогодні процес побудований таким чином, що МОЗ, Офіс президента і Кабмін з місцевою владою й самоврядуванням працюють злагоджено, немов у одній команді.

Утім, інформацію про перемовини про закупівлю вакцини для Києва на ТБ-шоу Тимошенко назвав піаром столичного мера й поставив факт їх проведення під сумнів. Він зауважив, що вийти на прямі зустрічі з керівництвом компаній-виробників та постачальників вакцин від COVID-19 – не така вже й проста задача.

Опонуючи закидам депутатів та посадовців від минулої влади, Кирило Тимошенко сказав у ефірі 12 лютого, що коли з понеділка розпочнеться вакцинація, буде видно, що всі ці балачки в студії про відсутність факту закупівлі вакцин та решту проблем, пов’язаних із процесом вакцинації, були порожніми й безпідставними.

Стверджуючи це, він був схожим на людину, яка точно знає, що 15 лютого вакцинація обов’язково розпочнеться, і його слова, таким чином, документально підтвердяться, отже, виявляться правдивими.

Але так не сталося. Першу партію вакцини – 500 тис. доз неочікуваної індійської, в аеропорті Бориспіль Офіс Президента очікує тільки у вівторок, 23 лютого, за тиждень від тих строків, які анонсував Тимошенко в ефірі телешоу.

Тобто, закупили навіть не китайську, про яку сперечалися в ефірі 12 лютого, а індійську, про яку до цього тижня і не йшлося. Не кажучи вже про проведення закупівлі через якійсь відповідний державний орган – міністерство чи централізовану закупівельну організацію. Тобто, закуповували похапцем, підписуючи контракти невідомо про що, невідомо як, невідомо з ким.

Нагадаємо, центральні та місцеві органи влади матимуть змогу закуповувати вакцини проти COVID-19 від різних виробників за прямими контрактами, без проведення централізованих закупівельних процедур та поза участю централізованої закупівельної організації

Якщо вам сподобався текст, ви можете підтримати роботу сайту тут.

Donate PayPal

Канал http://projournalism.in.ua

https://t.me/projournalism

Освітня платформа «Уроки журналістики»

https://t.me/journalismlessons

https://www.instagram.com/journalismlessons

facebook.com/journalismlessons

projournalism.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.