Знов країна «не така»?

Початок тексту – «Лояльність чи відповідальність? За що готові платити бенефіціари української політики?»

Іншу цікаву ситуацію можна було проспостерігати на одному з телеканалів, у «Дебатах» нардепів Миколи Княжицького та Святослава Юраша. На запитання експерта Валерія Клочка (від 40:45), чи дійсно «Слуга народу» вважає всіх українців недосвідченими, такими, що не розуміють, «що ви блефуєте, коли розповідаєте, що в економіці все дуже добре», і докорив «діркою у бюджеті», Юраш почав кривити обличчя, з правильними акцентами на потрібних словах шаблонно віщати про «небувалий економічний ріст», але на зауваження, а чому б новому урядові було б просто не виконати бюджет, швидко звів свою реакцію нанівець: узявся доводити, що дірка в бюджеті – то не їхнє, а попередньої влади.

Йому нагадали про 50 млрд. з цієї «дірки», про старт року з «мінусу», про внутрішній дефолт по виплатах підприємцям, які виконали робіт на 40 млрд., і що це також – купа несплачених податків, несплачених заробітних плат», запропонували подивитися звіти «свого ж міністерства фінансів, які говорять, що ви не виконали банальну, елементарну програму, яку мали виконати в 2019 році», але Юраш тільки й зміг, що продовжувати полеміку в політиканському дусі, бо вочевидь цифрами не володів і ситуацію собі не уявляв.

Це вкотре було про перекидування відповідальності на «попередню владу». І що в цій риториці принципово нового? Адже саме таку риторику «сам дурень» ми чуємо в українському інформаційному полі всі попередні майже 30 років!

Хлопці та дівчата з уряду та партії влади, люди з покоління, яке не усвідомлює, що було до вас, а з чого ви взяли, що вам хтось надав під «керівництво» круту, багату країну? Чи ви забули зважити на те, що Україна вже майже 30 років незалежності – бідна? Це ж ви прийшли «зробити країну кращою», чого ж жалієтеся, що вам «таке дісталося»? А на що ви, власне, розраховували?

Це вкотре було про перекидування відповідальності на «попередню владу». І що в цій риториці принципово нового? Адже саме таку риторику «сам дурень» ми чуємо в українському інформаційному полі всі попередні майже 30 років!

Хто вам сказав, що країна належить тільки вам і тільки вашому електорату? Президент країни є гарантом суспільного договору, який відображує та балансує інтереси усіх спільнот та громадян, які живуть у цій державі, і в цьому – його відповідальність. А ваша відповідальність – за результати роботи на ваших посадах. Ясно, що є мрії про закордон та ваш подальший особистісний розвиток у «глобальному світі». Доки ви мрієте, якісь українські старі та інваліди вмирають у бідності, військові – на Донбасі, діти не отримуюють конкурентного виховання та знань, а працюючі громадяни – адекватної медичної допомоги. Але у вас є мрії. У реальності ж прийде час звітувати перед українським суспільством.  

Хлопці та дівчата з уряду та партії влади, люди з покоління, яке не усвідомлює, що було до вас, а з чого ви взяли, що вам хтось надав під «керівництво» круту, багату країну? Це ж ви прийшли «зробити країну кращою», чого ж жалієтеся, що вам «таке дісталося»? А на що ви, власне, розраховували?

Канал http://projournalism.in.ua

https://t.me/projournalism

Освітня платформа «Уроки журналістики»

https://t.me/journalismlessons

https://www.instagram.com/journalismlessons

facebook.com/journalismlessons

projournalism.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.